ការប្រកួតលីគអភិវឌ្ឍន៍ Cambodian Development League ឆ្នាំ២០២៥/២៦ នឹង​រកឃើញ​ម្ចាស់​ជើង​ឯក​នៅ​រដូវ​កាល​ដំបូង​ នៅថ្ងៃអាទិត្យ​ ទី២២ ខែកុម្ភ:នេះ ដែល​ជាការប្រកួតសប្ដាហ៍ទី១០ ​ចុង​ក្រោយ​ ដើម្បី​កំណត់​រក​ក្រុម​ដែល​មាន​ពិន្ទុខ្ពស់ជាងគេ ក្លាយ​ជាម្ចាស់ជើង​ឯក។
បើយើង​មើលទៅលើតារាងចំណាត់​ថ្នាក់​បច្ចុប្បន្ន ឃើញ​ថា វិសាខា និង​ អាយ​អេសអាយ ដង្កោសែន​ជ័យ មាន​ពិន្ទុ ២២ស្មើគ្នា ខណ:​វិសាខា មាន​គ្រាប់​បាល់ចំណេញ ១គ្រាប់។
តារាង​ចំណាត់​ថ្នាក់ បច្ចុប្បន្ន
ដូច​នេះ ​ដើម្បី​ក្លាយ​ជាម្ចាស់ពានលីគអភិវឌ្ឍន៍ ឆ្នាំ២០២៥/២៦ វិសាខា ដាច់​ខាត់​ត្រូវ​ឈ្នះ​ភ្នំពេញក្រោន ហើយ​ អាយ​អេសអាយ ស្មើ ឬចាញ់ MOI ផ្ទុយ​ទៅវិញ​បើ អាយ​អេសអាយ ឈ្នះ MOI ហើយ វិសាខា ចាញ់​ឬស្មើ ភ្នំពេញក្រោន នោះ អាយ​អេសអាយ នឹង​គ្រង់​ជើង​ឯក។
ប៉ុន្តែ​ បើ​ក្រុម​ទាំង​២ ប្រកួត​ឈ្នះ ឬស្មើ​ ឬចាញ់ ដូច​គ្នា នោះ​វិសាខា នឹង​ក្លាយ​ជាម្ចាស់​ជើងឯក ដោយ​ការគិត​ទៅ​លើ Head to Head ព្រោះ​ថា​ការប្រកួត​ ២ជើង​កន្លង​មក​ វិសាខា បាន​យក​ឈ្នះ អាយ​អេស​អាយ មួយលើក និង​ស្មើ​មួយ​លើក។
​វិសាខា ​ឆ្លង​កាត់ ៩ប្រកួត ឈ្នះទាំង៧ប្រកួត ស្មើ១ ចាញ់​១ មាន​ ២២ពិន្ទុ ស៊ុត​បាន ២២គ្រាប់ របូត​វិញ ៦គ្រាប់ តាម​ពីក្រោយ​ដោយ អាយ​អេសអាយ ដង្កោសែនជ័យ លេង​បាន​ ៩ប្រកួត​ ឈ្នះ៧ ស្មើ១ និងចាញ១ ដូចគ្នា ស៊ុត​បាន ២២គ្រាប់ របូត​វិញ ៧គ្រាប់ ខណ:ប្រកួ​ត​បន្ទាប់​ក្រុម​ទាំង​២ត្រូវ​ ត្រូវ​ការ​ឈ្នះដូច​គ្នា នឹង​ស៊ុត​គ្រាប់​បាល់​អោយ​បាន​កាន់​តែ​ច្រើន​។
កម្មវិធីប្រកួត សប្ដាហា៍ទី១០
លីគអភិវឌ្ឍន៍ Cambodian Development League ឆ្នាំ២០២៥/២៦ រដូវ​កាល​ដំបូង បង្កើតឡើង​ដើម្បី​ជំរុញ​កសាងធនធានកីឡាករ​បាល់ទាត់​កម្ពុជា ក៏​ដូច​ជាដើម្បីផ្ដល់ឱកាសដល់​កីឡាករ ដែល​ពុំសូវ​មាន​វត្តមាន​ក្នុង​ការប្រកួត​លីគកម្ពុជា យុវជនក្មេងៗ បានចូលរួម និងបង្ហាញសមត្ថភាពរបស់ខ្លួន។
គួរបញ្ជាក់ថា ការប្រកួតខេមបូឌានលីគអភិវឌ្ឍន៍ Cambodian Development League ឆ្នាំ២០២៥/២៦ មាន​រយ:ពេល ៨ខែ ចាប់​ពីថ្ងៃទី១៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ ដល់​ថ្ងៃទី២២ ខែកុម្ភ: ឆ្នាំ២០២៦ មាន​ ៦ក្រុម​ចូល​រួម​ប្រកួត​ប្រជែង មានដូច​ជា ក្លិបាបាល់ទាត់កណ្ដាលយូណាធីត ក្លិបបាល់ទាត់ភ្នំពេញ​ក្រោន ក្លិបបាល់ទាត់វិសាខា ក្លិបបាល់ទាត់ឡាយអិនឃីង ក្លិបបាល់ទាត់អឹម​អូអាយ កំពង់ដេវ៉ា និង​ក្លិបបាល់ទាត់ អាយអេសអាយរ​ដង្កោសែនជ័យ៕